آلمان ممنوعیت اخراج مهاجران سوری‌ را لغو می ‌کند

به گزا ش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) ؛ بزرگ ترین قدرت اقتصادی و پرجمعیت ‌ترین عضو اتحادیه اروپا که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ پذیرای شمار زیادی از پناهجویان سوری فرار کرده از جنگ داخلی این کشور بوده است، حال می‌گوید زمان آن رسیده است که ممنوعیت اخراج این افراد لغو شود.

در همین راستا “هانس گئورگ انگلکه” معاون وزارت کشور آلمان به خبرنگاران گفت: ممنوعیت عمومی اخراج به سوریه در پایان سال جاری منقضی می ‌شود.

وی با اشاره به وهابیت افزود: کسانی که مرتکب جنایت می‌شوند یا به دنبال تروریست‌ها می‌روند آسیب جدی به کشور و مردم ما وارد می‌کنند و باید کشور ما را ترک کنند.

این تصمیم که انتقاد شدید گروه‌های حقوق بشری را به دنبال داشت در یک کنفرانس تلفنی بین هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان که مدت‌ها خواهان لغو ممنوعیت اخراج مهاجران از کشور بود و ۱۶ همتای خود در سطح ایالت‌های آلمان اتخاذ شد.

انگلکه به جای زهوفر که در قرنطینه بسر می‌ برد، در یک کنفرانس خبری پس از اتخاذ این تصمیم گفت: تخمین زده می‌شود ۹۰ مظنون سوری در آلمان باشند.

از زمانی که یک مرد سوری در ماه اکتبر گذشته یک گردشگر در شهر درسدن واقع در شرق آلمان را با چاقو کشت درخواست‌های برای تغییر موضع دولت آلمان در این موضوع افزایش یافته است. دادستان‌های آلمان اعلام کردند که مهاجم ۲۰ ساله در سال ۲۰۱۵ بعنوان یک پناهنده وارد آلمان شده بود و در این مدت سابقه کیفری نیز به نام وی ثبت شده است.

زمانی که چندین کشور عضو اتحادیه اروپا مرزهای خود را به روی پناهجویان بستند، آلمان بیش از یک میلیون مهاجر از جمله ده‌ها هزار سوری را پذیرش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *