شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

آیت الله العظمی مدرسی از حکومت عراق خواستند به مسائل اساسی مملکت رسیدگی کند.

ایشان طی سخنانی اظهار داشتند: «برخی افراد که در دولت عراق پست و مقام دارند، به مشکلات مردم بی‌توجه هستند و با جمع کردن نزدیکانشان در پست‌های مختلف، به تثبیت موقعیت خود می‌اندیشند. گو اینکه این کارها برای آن‌ها هیچ منفعتی ندارد. تنها راه ماندگاری، عمل مخلصانه برای مردم و فی سبیل الله است».

معظم‌له با اشاره به اینکه هفده سال مدت زمان مناسبی برای پیشرفت کشور و پایان دادن به مشکلات بود، افزودند: «با وجود بودجه هنگفت، این کار امکان‌پذیر بود، ولی رخنه فساد در همه ارکان حکومت، مانع پیشرفت عراق شد. این در حالی است که دیگر کشورها در همین مدت و با بودجه‌های کمتر، توانستند بر مشکلات خود فائق آیند».

در ادامه آیت الله العظمی مدرسی بر ضرورت بازگشت مردم عراق به فرهنگ و ارزش‌های پیشین خود که بر اساس صلح مدنی شکل گرفته، تأکید فرمودند و عنوان کردند: «توالی بحران‌ها در عراق از دیکتاتوری، اشغال، تروریسم و رکود اقتصادی باعث ایجاد روحیه بدبینی و دشمنی بین مردم عراق شده است. و رسانه‌های متمایل به دشمن در رسوخ این فرهنگ غلط تأثیرگذار بودند».

معظم‌له در خاتمه بیاناتشان فرمودند: «ما نیازمند بازگشت به سوی خداوند متعال هستیم. خدواند ما را به تعاون و همزیستی با یکدیگر و صلح امر کرده است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *