آیت الله العظمی مدرسی خواستار تغییر قوانین ناکارآمد عراق شدند.

تازه‌ترین اخبار

 PreviousNext

آیت الله العظمی مدرسی خواستار تغییر قوانین ناکارآمد عراق شدند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۰در اخبار سیاسی، بیانات

آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی قوانینی که میراث نظام سابق در عراق است را مانع پیشرفت برشمردند و خواستار تغییر این قوانین شدند.

معظم‌له همچنین تأکید کردند: «باید به طور جدی برای خروج از بحران‌هایی که همه‌گیری کرونا به وجود آورده چاره‌اندیشی کرد». و افزودند: «به خصوص عراق که بحران‌های متعددی پیش از کرونا همچون سیطره دیکتاتوری، اشغال، تروریسم و دولت‌های فاسد را پشت سر گذاشته و همه این‌ها جلوی پیشرفت این کشور را گرفته است».

آیت الله العظمی مدرسی توکل بر خدا و بهره بردن از نعمت‌هایی که ارزانی داشته را در راه پیشرفت و رونق اقتصادی عراق مهم برشمردند و اظهار کردند: «باید به هر استان بنا به ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در آن استان، آزادی عمل و اختیارات داده شود».

ایشان همچنین با اشاره به تلاش برای ایجاد رونق اقتصادی در عراق، استخراج نفت، ساخت پالایشگاه‌های متعدد، توجه به کشاورزی و صنعت را از مصادیق رونق گرفتن اقتصاد برشمردند و از بانک‌ها خواستند در این راستا سرمایه‌گذاری کنند. و افزودند: «باید قوانین فلج‌کننده را تغییر داد، چرا که از پیشرفت عراق جلوگیری می‌کنند».

آیت الله العظمی مدرسی در همین راستا توجه به ارزش‌های آسمانی و فرهنگ‌سازی صحیح برای ایجاد تحول و تبدیل چالش‌ها به فرصت را وظیفه علما، دانشگاهیان و اهالی باتقوای رسانه برشمردند، تا جایگزینی باشند برای رسانه‌هایی که همواره در حال اشاعه فحشا، نفرت، کینه و خشونت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *