آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با صدور پیامی درگذشت کلب صادق نقوی، عالم هندوستانی را تسلیت گفت.

به گزارش شبکهجهانیفاطمه الزهرا (س) آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با صدور پیامی درگذشت کلب صادق نقوی، عالم هندوستانی را تسلیت گفت.

روز گذشته ، آیت الله نوری همدانی در این پیام آورده است: درگذشت مرحوم کلب صادق نقوی رحمت الله علیه موجب تاثر و تاسف گردید.
وی افزوده است: این شخصیت محترم عمر خود را با اخلاص و تعهد و زهد به ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) پرداخت و توانست منشا خدمات باشد.
وی ادامه داده است: فقدان آن مرحوم را به جنابعالی که خود از شخصیت های خدمتگزار می باشید تسلیت عرض نموده و علو و مقام برای آن فقید سعید مسالت می کنم.
مولانا «سید کلب صادق نقوی» از شخصیت های برجسته شیعیان هندوستان و عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، عضو بلند پایه هیات حقوق مسلمانان هند و عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) عصر سه شنبه چهارم آذرماه جاری بر اثر بیماری ذات الریه درگذشت.
وی، خدمات علمی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی فراوان از جمله ساخت مجموعه ای مدرسه، دانشگاه و مراکز درمانی برای پیروان و محبان اهل بیت(ع) را از خود بر جای گذاشت.
وی به عنوان «امام جمعه شهر لکهنو» از خطبای مشهور هند به شمار می رفت که علاوه بر هندوستان در کشورهای آمریکایی و اروپایی نیز به تبلیغ و سخنرانی می پرداخت.
مرحوم دکتر کلب صادق نقوی که از حامیان بارز انقلاب اسلامی ایران، وحدت اسلامی و محور مقاومت در ھند محسوب می شد بارها در اجلاسیه های بین المللی در ایران شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *