افزایش اسلام هراسی در حزب کارگر انگلیس

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) به نقل از شبکه مسلمانان کارگر وابسته به حزب کارگر انگلیس؛ موضوع افزایش اسلام هراسی در زندگی سیاسی مردم، نگرانی شدیدی را در میان جوامع اسلامی انگلیس برانگیخته است.

گزارش جامع این شبکه درباره اسلام هراسی در حزب کارگر انگلیس و سایر احزاب در چارچوب طرح «ماه آگاهی» درباره این پدیده جرایم انزجارطلبانه و تبعیض علیه اسلام و مسلمانان را منعکس می کند.

در گزارشی دیگر روزنامه انگلیسی «گاردین» اخیرا اعلام کرده: حزب کارگر پس از اظهارات توهین آمیز یک نماینده این حزب علیه مسلمانان تحقیقاتی را آغاز کرده است، اما برای جلب اعتماد مسلمانان انگلیس باید اقدامات بیشتری انجام شود.

یکی از مطالعات شورای اسلامی انگلیس نشان می دهد که بیشترین پوشش روزنامه ها از جمله ۷۸ درصد از اخبار منتشر شده در روزنامه Mail on Sunday درباره مسلمانان انگلیس منفی بوده است.

شبکه مسلمانان کارگر در این گزارش اعلام کرد: از زمان همه پرسی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی، ما شاهد افزایش چشمگیر جرایم انزجارطلبانه به خصوص حملات اسلام هراسی خشن و غیر خشن بوده ایم.

این شبکه گزارش داد: آمار وزارت کشور انگلیس که در اکتبر گذشته منتشر شد، نشان می دهد که بالاترین میزان ارتکاب جرایم انزجارطلبانه در انگلیس هدف قراردادن مسلمانان است.

شبکه مسلمانان کارگر انگلیس به عنوان یک سازمان غیردولتی تلاش می کند حضور مسلمانان انگلیس در حزب کارگر و به طور کلی در فعالیت سیاسی را تقویت کند.

این شبکه اعلام کرد: پلیس انگلیس در سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۰ میلادی شش هزار و ۶۲۲ مورد جرم نفرت دینی را ثبت کرده است که بیش از ۵۰ مورد آنها مسلمانان را هدف قرار داده است.

به گفته این گزارش، مسلمانان خود را براساس این واقعیت ها و افزایش عادی سازی اسلام هراسی در وضعیت ناآرامی می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *