افزایش نگران کننده اسلام‌ هراسی در اروپا

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) در همین راستا به نقل از منابع خبری حقوق بشری، “کمال ارگون” رئیس یک موسسه اسلامی مستقر در کلن، گفت که تنها در سال ۲۰۲۰، تعداد ۱۲۲ حمله به مساجد در آلمان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: این سال به ویژه با افزایش تعداد نام‌های تهدیدآمیز و توهین‌آمیز برای مسلمانان همراه بود.

ارگون اظهار داشت که بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۲۰ بیش از ۷۰۰ مورد حمله به مساجد در آلمان انجام شده است و بر ضرورت دستگیری سریع مهاجمان مسجد تأکید کرد.

ارگون در ادامه گفت: برخی مساجد به طور مکرر مورد حمله قرار می ‌گیرند.

در برخی، آتش سوزی ‌های مهیب اتفاق می ‌افتد که می‌ تواند به مردم آسیب برساند و این نشان می دهد که میزان خشونت بالاتر رفته است.

وی همچنین از تأثیر حملات تروریستی در اروپا به عنوان عامل محرک نژادپرستی ضد مسلمانان در این قاره نام برد و گفت: متاسفانه، گروه‌های راست افراطی، پس از حملات تروریستی که با ادعاهای اسلامی انجام می‌شود، موضع ضد مسلمانی خود را تشدید کرده اند. کسانی که بیشتر تحت تأثیر این جو قرار می ‌گیرند بیشتر از همه زنان مسلمان و نهادهایی چون مساجد هستند.

گفتنی است آلمان از سال ۲۰۱۷ به طور جداگانه جنایات اسلام هراسی را ثبت کرده است.

در سال ۲۰۱۸، تعداد ۹۱۰ حادثه اسلام‌هراسی رخ داده است، از جمله ۴۸ حمله به مساجد رخ داد که کمی پایین تر از سال ۲۰۱۷ با ۱۰۹۵ حمله بوده است.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۸۷۱ حمله، جامعه مسلمانان در آلمان را هدف قرار داده در حالی که اطلاعات ۲۰۲۰ هنوز اعلام نشده است.

در طول سال ۲۰۱۹ یک روز در میان، یک مسجد، یک موسسه مسلمانان یا یک نماینده مذهبی در آلمان در حملات ضد مسلمانان هدف قرار گرفت. بیش از ۹۰ % این موارد به جنایات با انگیزه سیاسی توسط اعضای راست افراطی نسبت داده شد.

ارگون اظهار داشت که مقامات این موسسه خواستار تحقیقات موثرتر توسط نیروهای امنیتی در مورد این حملات و پایان دادن به تعرضات به مسجد شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *