شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

امامزادگان ستارگانی هستند که نور و برکت آنها نصیب ما شده است

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)، آیت‌الله علوی گرگانی پیش از ظهر سه شنبه پس از زیارت مرقد مطهر امامزاده سید علی (ع) در سخنانی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه شیعیان در طول تاریخ بوده‌اند و امامزاده سید علی (ع) از جمله شاخص‌ترین آنهاست.

وی در ادامه گفت: امام جعفر صادق (ع) در روایتی می‌فرمایند «خداوند در سرزمین خود، ستارگانی را قرار می‌دهد تا مردم از نور و برکت آنها استفاده کنند»، از جمله این ستارگان می‌توان به امامزادگانی همچون حضرت سید علی (ع) اشاره کرد که با چند واسطه به حضرت ابوالفضل (ع) می‌رسند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در چند نقطه از ایران و جهان، فرزندان حضرت عباس (ع) مدفون هستند گفت: حضرت سید علی (ع) دارای فضیلت و شرافت عظیمی بوده‌اند و جزو علمای آل محمد (ص) در دوره و زمان خود به شمار می‌رفتند.

وی افزود: حضرت سید علی (ع) مردی شجاع و مدبر بودند و فرزند ایشان هم در مصر مدفون هستند و صاحب کرامات بی شمار؛ بارها به خاطر دارم که زائران، حاجات خود را از ایشان گرفته‌اند و بزرگان بسیاری هم به طور مرتب به زیارت حضرت مشرف می‌شوند.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: باید قدردان حضور امامزادگان در کشورمان باشیم، خدام و هیأت امنای بقاع متبرکه هم بدانند که توفیق عظیمی نصیبشان شده که می‌توانند به ایشان و زائران خدمت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم هیچگاه از خاندان وحی جدا نشویم گفت: از اداره کل اوقاف هم تشکر می‌کنیم که در آبادانی بقاع متبرکه تلاش می‌کند و این اماکن را به قطب فرهنگی تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *