شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

انتقام سخت اشرف غنی از طالبان!!!

همزمان با امضای توافق صلح بین امریکا و طالبان و در نخستین روز سال نو جنایتکاران قرن با خلق فاجعه در زابل، بیش از ۳۰ عسکر دلیر را به شهادت رسانیدند. خبری که برای افغان‌ها تکان‌دهنده بود و سال جدید را به کام شان تلخ کرد.

با آنکه در حال حاضر مسئله مذاکرات بین‌الافغانی یکی از موضوعات داغ می‌باشد، اما بارها طالبان پیمان شکسته و خلاف تعهدات عمل کرده است. این پیمان شکنی اما با حمایت شدید امریکا همراه بوده تا جایی که هرگاه طالبان جنایتی را ترسیم کرده‌اند، امریکا با روکردن موردی، روی آن جنایت سرپوش گذاشته و به نوعی خواسته تا آنرا توجیه کند.

پیش از این نیز یادآور شده بودیم که منطق طالبان برای خاتمه جنگ با امریکا و ادامه جنگ با افغان‌ها، پوچ، بی‌معنی و خلاف تمام ارزش‌ها و اساسات دین مبین اسلام است، امروز هم بازار خرافه و منطق جهالت آنان پر رونق جلوه می‌کند، با آنهم در حالیکه تعدادی از عساکر دلیر افغان در نتیجه قباحت و جنایت طالبان شهید شدند، اما با پادرمیانی امریکا، اولین دور مذاکرات بین‌الافغانی به صورت انلاین انجام گردید و مسئله‌ای که در این مذاکرات جلب توجه است، توافق بر سر آزادی زودهنگام زندانیان طالب می‌باشد که آقای اشرف غنی با افتخار تمام آنرا پذیرفته و چرخه‌گیرانش کف زده‌اند.

پس از جنایت زابل، باشنده گان کشور با واکنش شدید در برابر آن، از مسوولان خواستند تا با لغو آزادی زندانیان طالب، تعدادی از آنها را اعدام کند، حتی کمپاین تویتری نیز پیرامون آن انجام شد، اما قضیه از آنجا رنگ و بوی حمایت از جنایت را به خود گرفت که خلیل زاد با طراحی مذاکرات میان افغانی، روی جنایت پرده کشید و اشرف غنی آزادی طالبان را پذیرفت و این موضوع دور از انتظار هم نبود، زیرا در پنج سال گذشته نیز آقای غنی به شدت از اوامر امریکا پیروی می‌کرد و اکنون نیز با آزاد کردن طالبان، تأیید ریاست جمهوری خود را از امریکا گرفت.

پس آنچه در این نبشته جلوه‌گر است، انتقام سخت اشرف غنی از طالبان می‌باشد. طالبان در نخستین روز سال نو، با قتل عام نیروهای امنیتی، عیدی مردم را داد و خلوص نیت خود را در مورد صلح ثابت کرد و از اینسو آقای غنی با آزاد کردن طالبان خواست از خون شهدا پاسداری کند و از طالبان انتقام بگیرد.

قابل یادهانیست که آزادی طالبان به آتش جنایت، مایع آتش‌زا می‌ریزد و بس، زیرا آنچه شواهد و قراین نشان می‌دهد، طالبان زندانی فقط و فقط در فکر انتقام استند و این یعنی مرگ دیموکراسی و حمایت از تحجر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *