بازتاب گسترده آغاز تست انسانی واکسن ایرانی کرونا در رسانه های منطقه و جهان

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) ، پس از انجام مراحل اولیه و اخذ تاییدیه، مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا روز سه شنبه با تزریق به تعدادی از داوطلبان آغاز شد. این خبر بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

به برخی از این بازتاب ها در زیر اشاره می شود:

خبرگزاری رویترز: ایران آزمایش های انسانی اولین واکسن کرونای ساخت داخل را آغاز کرد. ایران می گوید این واکسن به غلبه بر همه گیری کرونا علی رغم تحریم های آمریکا که این کشور را برای واردات واکسن دچار مشکل کرده، کمک می کند.

اسکای نیوز: ایران اولین آزمایش های انسانی واکسن ایرانی کرونا را آغاز کرد. این اولین واکسن در ایران است که به مرحله آزمایش های انسانی می رسد. این واکسن را شرکت شفا فارمد تولید کرده و قرار است روی داوطلبان آزمایش شود.

روزنامه القبس کویت: ایران کارآزمایی بالینی اولین واکسن ساخت داخل را آغاز کرد. این در حالی است که بسیاری از کشورهای جهان موج واکسیناسیون ضد ویروس کرونا را با استفاده از واکسن شرکت های فایزر و بیونتک آغاز کرده اند.

روزنامه النهار لبنان: آزمایش های انسانی اولین واکسن ساخت ایران آغاز شد. اولین دوز این واکسن را دختر یکی از مقامات این کشور دریافت کرد.

شبکه ال بی سی نیوز لبنان: ایران کارآزمایی انسانی اولین واکسن ساخت خود را آغاز کرد. قررا است تولید این واکسن که توسط شرکت ایرانی شفا فارمد ساخته شده، پس از شش ماه از تولید، به ماهانه ۱۲ میلیون دوز خواهد رسید.

پایگاه خبری آی ۲۴:اولین واکسن ایرانی کرونا روز گذشته آزمایش های انسانی خود را اغاز کرد. این واکسن توسط محققان ایرانی ساخته شده و قرار است روی داوطلبان آزمایش شود.

الشرق الاوسط : واکسن ایرانی کرونا روز گذشته وارد اولین فاز آزمایش های انسانی شد. این واکسن را شرکت شفا فارمد زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تولید کرده و دختر رئیس این ستاد جزو اولین کسانی بود که واکسن کرونا را دریافت کرد.

الیوم السابع مصر: ایران رسما روز گذشته آزمایش های انسانی واکسن ساخت خود را آغاز کرد. ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرده است که تولید این واکسن پس از گذشت شش ماه از آزمایش های موفقیت آمیز، به ۱۲ میلیون دوز در ماه می رسد.

المیادین: آزمایش های انسانی واکسن ساخت ایران روز گذشته آغاز شد. دختر یکی از مقامات مسئول ایرانی اولین داوطلبی بود که این واکسن را دریافت کرد.

صدی البلد: فاز اول مطالعات انسانی واکسن ایرانی کرونا با تزریق به دختر یک مقام ارشد این کشور آغاز شد. تهران اعلام کرده است که این واکسن باعث غلبه بر ویروس کرونا می شود این در حالی است که تحریم ها ایران را از واردات واکسن کرونا بازداشته است.

خبرگزاری آناتولی: ایران پس از موفقیت در مراحل اولیه و حیوانی، روز گذشته آزمایش های انسانی واکسن ساخت خود را آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *