شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

برگزاری اعتکاف رمضانیه در استان یزد

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س) ـ «سید رضا حاجی‌ بزرگ» مسئول برگزاری اعتکاف رمضانیه استان یزد از آغاز اعتکاف رمضانیه با عنوان «اعتکاف رمضانیه بهانه وصل ۸» خبر داد و اظهار کرد: این برنامه از سحرگاه ۱۲ خرداد ۹۸ آغاز و به مدت سه روز تا ۱۴ خردادماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مراسم اعتکاف رمضانیه همچون سال‌های گذشته در روزهای ۲۷ الی ۲۹ ماه مبارک رمضان ویژه برادران در محل مسجد ملااسماعیل و برای اولین سال و به صورت محدود برای خواهران در مسجد اعظم آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد در حال برگزاری است.

حاجی‌بزرگ افزود: مراسم اعتکاف در محل مسجد ملااسماعیل با حضور ۱۱۰۰ نفر از برادران و در مسجد اعظم امامزاده جعفر (ع) یزد با حضور ۱۱۰ نفر از خواهران در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده ثبت نام و پذیرش معتکفین در دو گروه دانش آموزی شامل مقاطع «چهارم تا نهم» و مقاطع «دهم تا دوازهم» و در گروه‌های دانشجویی، طلاب و بزرگسالان با ظرفیت تعیین شده انجام گرفت.

حاجی بزرگ افزود: جلسه توجیهی با حضور ثبت نام کنندگان در این مراسم معنوی ۹ خرداد در آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) برگزار و نکات لازم یاد آوری شد.

وی بابیان اینکه در کنار مراسم‌ و برنامه‌های معنوی ویژه ماه مبارک رمضان مانند محافل دعاخوانی و جزء‌خوانی قرآن، ویژه‌برنامه‌های معرفتی و اخلاقی نیز برای رده‌های سنی مختلف در نظر گرفته‌ شده است افزود: معتکفان در این برنامه‌ها از اساتید برجسته استانی و کشوری بهره خواهند برد.

وی اظهار داشت: حجت‌الاسلام امینی خواه از مشهد، حجت‌الاسلام صالح پرور از قم، حجت‌الاسلام طاهری از مشهد، آقای هادی موحد امین از تهران و آقای سید حجت بحرالعلوم از مشهد از جمله مدعوین اعتکاف رمضانیه بهانه وصل ۸ خواهند بود.

حاجی‌بزرگ سخنرانی‌های معرفتی، گفتمان دینی، محافل انس با قرآن و انس با شهدا، مشاوره فردی، ویژه برنامه نوجوانان را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و یادآور شد: این مراسم معنوی به همت هیئت رایة الهدی و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و ستاد نماز جمعه برگزار می‌شود.

………………

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW