بودجه ساخت ۱۰۰ مدرسه وهابی توسط عربستان در افغانستان تأمین شد

بودجه ساخت ۱۰۰ مدرسه وهابی توسط عربستان در افغانستان تأمین شد

سفیر عربستان سعودی در کابل چندی پیش اعلام کرده بود که کشورش هزینه ساخت ۱۰۰ مدرسه دینی در افغانستان را تقبل کرده است.

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا (س)؛ “جسیم محمد الخالدی” سفیر عربستان سعودی در کابل پس از دیدار با “فضل ‌هادی مسلم ‌یار” رئیس مجلس سنای افغانستان اعلام کرده بود که “دولت ریاض هزینه اجرای ۳۵ برنامه توسعه ‌ای و ساخت ۱۰۰ مدرسه دینی را در سراسر افغانستان در دستور کار خود قرار داده است”.

در همین راستا دفتر مجلس سنای افغانستان نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که ‍‍”کار احداث ساختمان دانشگاه بین ‌المللی افغانستان در ولایت ننگرهار به زودی با هزینه دولت عربستان سعودی آغاز می‌ شود. این کشور همچنین بیمارستانی را در شهر کابل به ارزش ۳۰ میلیون دلار احداث خواهد کرد”.

در این بیانیه همچنین آمده بود که “عربستان سعودی برای مبارزه با ویروس کرونا ۲۰۰ میلیون ریال (۵۳ میلیون دلار) به افغانستان کمک خواهد کرد.”

اکنون و بعد از گذشت چند ماه از تصمیم عربستان و اعلام سفیرش در کابل برای اختصاص بودجه با هدف ساخت مدارس وهابی، اخبار رسیده از افغانستان حاکی از آن است که عربستان در حال انتقال بودجه مورد نیاز برای آغاز ساخت این مدارس است.

بدون شک عربستان سعودی با ساخت این مدارس به دنبال انتشار هر چه بیشتر اندیشه افراطی وهابیت در افغانستان است تا بتواند از این طریق علاوه بر افزایش نفوذ خود در مرکز آسیا، به مبارزه با پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در کشور افغانستان بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *