شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

بوستان قرآن دبی جزو ۱۰۰ مقصد اول گردشگری جهان است

بوستان قرآن در منطقه الخوانیج در دبی از آغاز سال تاکنون از ۱۱۹ هزار بازدیدکننده استقبال کرده است.

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا سبه نقل از الخلیج، بوستان قرآن در منطقه الخوانیج در دبی با درختان انرژی صنعتی مزین به خط عربی تزئین شده اند.

این درختان در دو طرف جاده ردیف شده اند. این بوستان از تجهیزات کامل برخوردار است، به طوری که بازدیدکنندگان می توانند تلفن های همراه خود را شارژ کنند یا به شبکه اینترنت موجود در این بوستان متصل شوند.

این درختان به طور کامل از طریق صفحه های خورشیدی که در بالای آنها قرار دارد، روشن می شوند و نور محسوره کننده ای برای بازدیدکنندگان در شب فراهم می کنند.

این بوستان برای بازدیدکنندگان در دبی رایگان است. هزینه این بوستان برای کسانی که تمایل دارند، از غار و گلخانه بازدید کنند، ۱۰ درهم است.

طرح بوستان قرآن بیش از ۲۰۰ میلیون درهم هزینه داشته است. این طرح در میان طرح های موفق گردشگری در شهرداری دبی در اوج قرار دارد تا آنجا که بوستان قرآن در فهرست ۱۰۰ مقصد جهانی برای بازدید قرار گرفته است.

این بوستان حامل پیامی مملو از ارزش های معنوی، فرهنگی دینی و اخلاقی است و بازدیدکنندگان در این مکان فضای مدارا و دوستی را احساس می کنند. در گوشه و کنار این بوستان گیاهان ذکر شده در قرآن کریم و احادیث نبوی دیده می شود.

این بوستان بر ارزش های اسلامی همچون ایمان، مدارا، محبت و صلح استوار است. این بوستان با درختان سبز و مناظر محسورکننده و جذاب در مساحت ۶۴ هکتار ساخته شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW