شبکه جهانی فاطمه الزهراء

بیانات آیت الله العظمی مدرسی در رابطه با حادثه هولناک بندر بیروت

آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی در رابطه با حادثه هولناک بندر بیروت عنوان کردند: «ملت ستم‌کشیده لبنان سختی‌ها و مشکلات را به چالش خواهد کشید و بر خلاف خواسته دشمنان، سرزمین خویش را از نو خواهد ساخت».

ایشان درگیری‌هایی که در منطقه رخ می‌دهد را نبرد شیاطین انس برشمردند و فرمودند: «کسانی می‌خواهند ملت‌های ما را خوار و زبون کنند و بر آنان سلطه داشته باشند و تمامی درگیری‌های منطقه به همین دلیل است. دشمنان، استقلال و ثبات ملت‌های ما را نمی‌خواهند و همواره در پی ایجاد تنش هستند».

آیت الله العظمی مدرسی همچنین اظهار کردند: «برخی از رهبران غربی از لحاظ سیاسی دچار کوری هستند و جز رژیم غاصب اسرائیل را نمی‌بینند و می‌خواهند تمامی دولت‌ها تابع آن‌ها باشند. فشارهای مختلفی که به لبنان می‌آورند در راستای همین سیاست است. و در این راه از هر خط قرمزی عبور می‌کنند».

معظم‌له انفجار رخ داده در لبنان را که منجر به از بین رفتن جان‌های بسیار و ویرانی بخش بزرگی از بیروت شده است را حادثه‌ای ناگوار توصیف کرده و فرمودند: «باید مسئولین ایجاد این حادثه مجازات شوند».

ایشان همدلی و همدردی کشورهای دیگر با ملت لبنان را نشانه اهمیت لبنان برشمردند و فرمودند: «در این شرایط، صهیونیست‌ها اظهار به شماتت و خوشحالی کردند. باید بدانند که ملت لبنان تمام سختی‌ها را پشت سر خواهد گذاشت و ویرانی‌ها را از نو خواهد ساخت. ملت‌های منطقه بهای استقلال و عزت خود و تمسک به ولایت خداوند، پیامبر و اهل بیت علیهم السلام را می‌پردازند و در نهایت پیروز خواهند شد. خداوند وعده داده: (و هر کس که خدا و پیامبرش و مؤمنان را سرپرست خود قرار دهد، از یاوران خداست، و یاوران خدا، پیروزمندان حقیقی‌اند)».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW