شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

بیماری کرونا بدی‌ها و مشکلات را در جهان آشکار کرد، باید به سوی خدا بازگردیم.

آیت الله العظمی مدرسی در بیاناتی عنوان کردند: «بیماری کرونا بدی‌ها و مشکلات را در جهان آشکار کرد. مشکلاتی که همواره رسانه‌ها سعی در پوشاندن آن‌ها داشتند. از جمله فتنه‌انگیزی و تفرقه بین ملت‌ها. در ابتدای انتشار ویروس کرونا برخی کشورها به شماتت و سرزنش چین پرداختند و امروز همان کشورها درگیر این ویروس و بیماری ناشی از آن شدند، در حالی که چین توانسته انتشار ویروس را تحت کنترل درآورد. در چنین شرایطی خداوند انسان را به جای نفرت‌پراکنی به همکاری و همیاری توصیه کرده است».

آیت ‌الله العظمی مدرسی همچنین نسبت به بحران اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری در جهان هشدار دادند.

معظم‌له با اشاره به اینکه تک تک افراد جامعه در این شرایط مسئولیت دارند، چند نکته را یادآوری کردند:

اول: «احتیاط و عمل به توصیه‌های متخصصان برای محافظت از سلامت خود و خانواده. توجه به این توصیه‌ها وظیفه مردم است. جدی گرفتن این بیماری و دوری کردن از اجتماعات ضروری است. کسانی که به این مورد توجه نکنند و مسبب انتقال بیماری شوند مرتکب قتل شبه عمد می‌شوند و باید دیه آسیب‌دیدگان را بپردازند».

دوم: «تضرع و التجاء به درگاه خداوند، محاسبه نفس و اصلاح خود و اختصاص دادن بخشی از منزل برای عبادت و ذکر اهل بیت علیهم السلام». معظم‌له مؤمنین را به خواندن دعای سیفی صغیر و اقامه نماز امام زمان عجل الله تعالی فرجه فرا خواندند.

سوم: «ماندن در خانه و در کنار خانواده و استفاده از این فرصت برای تحکیم روابط با همسر و فررندان و صله رحم کردن از طریق وسایل ارتباطی نوین».

چهارم: «استفاده از این فرصت و فراغت ایجاد شده برای مطالعه و فراگیری علوم و فنون مختلف و امور مشابه آن».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW