شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

تعطیلی عید فطر در دیترویت به رسمیت شناخته شد

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)؛ فدراسیون معلمان دیترویت موافقت کرد که در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲، تعطیلات سه‌روزه‌ای را به این مناسبت به رسمیت بشناسد.

تلاش برای به رسمیت شناختن تعطیلات مسلمانان در سال ۲۰۱۸ زمانی آغاز شد که دانش‌آموزی به نام «محمد منتقم» با همراهی گروهی از دانشجویان مسلمان مدرسه فنی کاس، کمپینی را راه ‌اندازی کرد.

با کمک و توصیه «علی یحیی»، از رهبران مسلمان این منطقه، مقامات آموزشی به دانش‌آموزان در تدوین استراتژی برای حل این مسئله از طریق قانونی کمک کردند.

وی اعلام کرد: دانش‌آموزان در مورد تعطیلات عید فطر و مطرح کردن درخواست خود بیش از آنچه تصور می‌كردم تلاش کردند.

سال گذشته منطقه دیترویت برای گرامیداشت عید فطر در طول سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کرده بود و یک دوره آموزشی برای معلمان این منطقه در این باره برگزار شد.

سپس دانش‌آموزان یک کمپین ویدئویی را در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کردند که در آن دانش‌آموزان، معلمان، والدین و جمعی از وکلا حمایت خود را از این تصمیم اعلام کردند.

از میان اعیاد اسلامی تنها عید فطر در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان مسلمان تعطیل اعلام شده و هنوز تعطیلی عید قربان از سوی مقامات آموزش و پرورش این شهر به رسمیت شناخته نشده است.

گفتنی است، دیترویت بزرگ ترین و پرجمعیت ‌ترین شهر ایالت میشیگان و بیست و سومین شهر پرجمعیت آمریکاست که حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW