تهران به تماس های عربستان پاسخ می دهد: «۱۵ کشور همسایه ایران هستند

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ایران از شمال ، غرب ، شرق و خلیج فارس با ۱۵ کشور همسایه است و کشورهای منطقه همه دوستان ایران هستند و به جز عربستان سعودی روابط نزدیک با آنها داریم.

زاده افزود: “البته ، یك یا دو كشور تلاش می كنند به نمایندگی از دیگران صحبت كنند كه این بی فایده است” و خاطرنشان كرد: “موضوع جدیدی در شورای امنیت سازمان ملل وجود ندارد.

وی اظهار داشت كه عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران اخیراً به کشور عمان سفر كرده و بعداً از كویت و قطر دیدار خواهد كرد.

و در مورد اوضاع منطقه ای تأکید کرد که “تا آنجا که به منطقه مربوط می شود ، تهران تأیید کرده است که برخی کشورها به بازار اسلحه تبدیل شده اند و از شاخ آفریقا ، شمال آفریقا ، یمن به منبع تجاوز تبدیل شده اند.”

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهارات خود در مورد مسائل منطقه گفت: “ما می توانیم با رسیدن کشورهای بلوغ در مورد کشورهای منطقه با کشورهای حاشیه خلیج فارس صحبت کنیم ، و آنها معتقدند که مشکلات منطقه باید در منطقه حل شود” ، هشدار داد که “با خرید امنیت نمی توان امنیت را به دست آورد. از بیرون”.

اعلام کرد که بازوهای ایران “همیشه به روی کشورهای منطقه باز بوده است” ، و هشدار داد که “همه کشورها باید به واقعیت های زمینی توجه کنند و مرزها و موقعیت خود را رعایت کنند” ، و خاطرنشان کرد که “همه کشورها می توانند به ترتیبات منطقه ای پایدار برسند” ، هیچ جای نگرانی درباره ایران نیست و نباید نگران کسانی باشد که نگران هستند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *