توصیه های آیت الله مدرسی برای غنیمت شمردن ماه رجب

آیت الله سیدمحمدتقی مدرسی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای ملت عراق را به غنیمت شمردن فرصت ماه رجب برای تضرع به درگاه الهی برای حفظ خودشان و عراق از فتنه خارجی و داخلی دعوت کرد.
وی بیان کرد: در این مرحله بحرانی و پیچیده که فتنه های زیادی ما را احاطه کرده، باید تمسک و تضرع ما به درگاه خداوند متعال بیشتر شود تا ما را از هر بدی دور نگه دارد.
این استاد در بخش دیگری از این بیانیه از حکومت عراق خواست اقدامات لازم را برای مقابله با ویروس کرونا که امروز زندگی میلیون ها انسان را در سرتاسر زمین تهدید می کند، انجام دهد.
این مجتهد، ملت عراق را به همکاری با طرف های رسمی به ویژه کارکنان اداره و مراکز بهداشتی، گوش سپردن به توصیه های آنان، توجه به پاکیزگی و پیشگیری، دوری از لمس کردن و بوسیدن و حضور در اجتماعات بزرگ که موجب شیوع ویروس می شود، دعوت کرد و بر همکاری با مبتلایان به این بیماری و دعا برای شفای عاجل آنان و فراهم آوردن تمامی وسایلی که در جلوگیری از این بیماری یا درمان یافتن مفید است، تأکید کرد.
آیت الله مدرسی اظهار کرد: ملت عراق در شرایط اضطراری همبستگی دارند، همچنان که در ایام اربعین حسینی این همبستگی را دارا بودند و در در دوران مبارزه با تروریست ها با نیروهای مسلح همکاری داشتند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که ملت عراق در مقابله با این ویروس که دشمن ملت به شمار می رود، همانند مناسبت های دیگر همکاری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *