جهانپور: آمار فوت ناشی از کرونا به ۱۵ نفر رسید/ امن‌ترین جا برای مقابله و پیشگیری منزل است

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)ـ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که تاکنون ۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و ۱۵ نفر فوت کرده‌اند.

«کیانوش جهانپور» روز سه شنبه (۶ اسفندماه ۱۳۹۸) در جمع خبرنگاران افزود: مبتلای قطعی تا ظهر امروز ٣٤ نفر شامل ١٦ نفر قم، ٩ تهران، ١ فارس، ٢ مازندران، ٢ گیلان، ١ نیشابور، ٢ البرز و ١ قشم بودند.

وی ادامه داد: این افراد از مسافرانی بودند که از قم به این مناطق رفتند یا سابقه سفر به قم را داشتند.

جهانپور گفت: تعطیلی مدارس منجر به این شده که به جای کاهش سفرها، خانواده ها حرکت کرده اند و اغلب موارد در استان های دیگر از استان قم منتقل شده است.

* امن ترین جا برای مقابله با کرونا و پیشگیری از آن منازل است

به گفته وی، امن ترین جا برای مقابله با کرونا و پیشگیری از آن، منازل خودمان است. سفرهای غیرضروری بین شهری و درون شهری را تا جای امکان باید لغو کرد. تعطیلی احتمالی می تواند منجر به شیوع بیماری و انتقال ویروس به مناطق دیگر شود.

جهانپور گفت: با احتساب آمار امروز تاکنون ٩٥ تشخیص قطعی ابتلا به ویروس کرونا داریم و ١٥ نفر جان خود را از دست دادند.

* استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی شود

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت افزود:‌ استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی شود، اما برای گروه های پرخطر یا در معرض خطر مثل کادر بهداشت و درمان یا بیماران توصیه می شود. با اولویت استان هایی که ابتلای به بیماری در آن گزارش شده و حفظ تقدم گروه های پرخطر، توزیع در محل های منتسب انجام می شود. تاکنون ٧٠٠ هزار پک ماسک و ژل ضد عفونی وارد شهر قم شده و توزیع انجام شده است.

وی افزود: تقاضای ما این است که از استفاده بی مورد از ماسک خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *