شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

خبر یک منبع بسیار آگاه از حال رهبر کره شمالی

«چونگ-این مون» مشاور سیاست خارجی «مون جائه-این» رئیس جمهور کره جنوبی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز اعلام کرد: کیم جونگ اون زنده و سرحال است. او از تاریخ ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) در منطقه وُنسان بوده است. هیچ تحرک شک برانگیزی تا حالا تشخیص داده نشده است.

اخبار بین الملل- در عین حال برخی منابع دیگر در کره جنوبی که امروز یکشنبه با فاکس نیوز گفتگو کردند گفته اند که کیم احتمالا فوت نشده اما در حال گذران دوران دشوار نقاهت پس از جراحی است.

یک منبع هم تاکید کرد ادعاها و شایعاتی که اخیرا مطرح شده هیچ ارزشی ندارد.

منبع فوق افزود: شایعات در هم پیچیده شده و کمتر قابل اعتمادند. چشم انداز مرگ قریب الوقوع کیم، احتمالی دور از دسترس است. سناریوی محتمل تر این است که کیم هنوز در دوره نقاحت به سر می برد.

چند روز قبل سه منبع آگاه به رویترز خبر دادند که چین تیمی شامل کارشناسان پزشکی را برای مشاوره درخصوص شرایط کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به این کشور اعزام کرده است.

سفر پزشکان و مقامات چینی به چین درحالی انجام شده که گزارشاتی درباره شرایط رهبر کره شمالی منتشر شده بود.

دیروز برخی منابع خبری از فوت «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی و ورود یک تیم پزشکی چین به پیونگ‌یانگ خبر داده بودند.

این در حالی است که مرکز تحقیقاتی ویژه تحقیق درباره کره شمالی ــ که مقر آن واشنگتن است ــ پس از بررسی یک سری تصاویر ماهواره‌ای گرفته‌شده از محل اقامت رهبر کره شمالی گزارش داد که قطار ویژه کیم جونگ اون اخیراً وارد ایستگاه‌ راه‌آهن در نزدیکی یکی از محل‌های اقامت وی شده است.

همچنین یک مجله ژاپنی ادعا کرد که رهبر کره شمالی پس از عمل جراحی که در ماه جاری میلادی بر روی قلب وی انجام شد، در وضعیت نباتی قرار گرفته است.

هفته نامه سوکان گندای روز جمعه گزارش داد که یک پزشک چینی در کنار تیمی برای درمان رهبر کره شمالی به این کشور اعزام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW