شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

خوش خدمتی فرماندار کادونا به قضات این ایالت در قبال حبس شیخ زاکزاکی

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)ـ رئیس دولت محلی نیجریه ایالت کادونا ۲۴ خودرو گران قیمت “جیپ” به قضات دادگاه عالی کادونا هدیه کرد.

«ناصر الرفاعی» فرماندار کادونا، ضمن در اختیار قرار دادن این خودروهای گرانقیمت به قضات کادونا گفت: تعداد بیشتری از این وسایل نقلیه در اختیار سایر قضات قرار خواهد گرفت.

الرفاعی همچنین اعلام کرد دولت برنامه ای را برای ساخت املاک مسکن برای قضات دادگاه دارد.

محاکمه شیخ زاکزاکی در دادگاه عالی ایالت کادونای برگزار می شود و دولت ایالتی کادونا در اتهاماتی واهی، شیخ زاکزاکی و همسرش خانم «زینت» را به هشت فقره اتهام از جمله قتل عمد متهم ساخته که در صورت محکومیت به اعدام منتهی خواهد شد!

ارائه هدایایی به قضات کادونا از سوی فرماندار این شهر به معنای قدردانی از خوش خدمتی های آنها در قبال حبس شیخ زاکزاکی است.

گفتنی است ارتش نیجریه ضمن یورش به «حسینیه بقیه‌الله» (عج) در شهر «زاریا» در آذر سال ۹۴، شیخ زاکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور را به همراه همسرش زینت ابراهیم و یکی از پسرانش دستگیر کردند. در این یورش که به عملیات نظامی شبیه بود، صدها نفر از شیعیان نیجریه نیز به شهادت رسیدند. در این یورش، شیخ زاکزاکی شدیدا زخمی شده و سه پسر وی نیز به شهادت رسیدند. سه پسر دیگر شیخ زاکزاکی نیز یکسال قبل از آن، یعنی در روز قدس سال‌،۱۳۹۳ با شلیک گلوله توسط پلیس این کشور‌، شهید شده بودند.

دولت نیجریه تاکنون از آزادی زکزاکی به بهانه‌های مختلف جلوگیری کرده و حتی به وی امکان دسترسی به خدمات درمانی را نداده است. اکنون وضع سلامت زکزاکی در شرایط بحرانی قرار دارد.

طی ماه‌های اخیر مردم نیجریه بارها با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور، خواستار آزادی شیخ زاکزاکی شده‌اند، اما نیروهای امنیتی نیجریه هر بار این تجمعات را سرکوب کرده‌اند.

شیخ زاکزاکی درحالی همچنان در بازداشت به سر می برد که ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸ یک دادگاه‌ نیجریه حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه زاکزاکی باید به دلیل بیماری آزاد و تحت درمان قرار گیرد، با این وجود دولت نیجریه به این حکم قضایی تمکین نکرده و هنوز اقدامی برای آزادی او همسرش انجام نداده است.

لازم به ذکر است، نیجریه تحت تأثیر القائات آل‌سعود در محدود کردن شیعیان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW