شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

دخالت در روند پیشگیری و درمان کرونا جرم محسوب می‌شود

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو ، با اشاره به برخی دخالت ها در روند تشخیص و بهبود بیماری کرونا در برخی مراکز پزشکی، گفت: زمانی که کشور در شرایط بحرانی قرار داد و حاکمیت برای مدیریت آن مجموعه ای را در نظر می گیرد تا کنترل، مدیریت و اعلام آمار رسمی را دنبال گند، همه ارکان کشور، نظام و صراحتا افراد حقیقی و حقوقی مکلف به تمکین از اقدامات این ستاد هستند.

وی تاکید کرد: از این رو هر گونه دخالت و اقدامی که باعث کند شدن عملیات پیشگیری و درمان  صورت گیرد، در شرایط حاد نوعی جرم  تلقی می شود و دستگاه قضایی بدون شاکی خصوصی این حق را دارد به موضوع ورود و برخورد کند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه در راستای روند قانونی ناشی از عملکرد ستاد مشکلاتی وجود داشته باشد، مسئولین ذی ربط یا هر فردی که متوجه این خلاء می شود باید از مبادی قانونی پیگیری کند و حق دخالت در عملکرد آنها را ندارد.

این نماینده مجلس مرجع رسمی نظارت و پیگیری تخلفات و دخالت ها در امر پیشگیری و درمان کرونا را قوه قضاییه می داند.

کمالی پور در این باره که آیا قوه قضاییه به تنهایی می تواند از پس مدیریت این حجم تخلف در حوزه کرونا بر آید، گفت: در هر حال باید ارکان تصمیم گیر واحد باشد اگر در شرایط بحران افراد تصمیم گیر متعدد شود به همان اندازه به توسعه بحران کمک می کنیم و این امر آثار زیان باری برای کشور به دنبال خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: باید به سمت وحدت تصمیم گیری و وحدت عملکرد برویم تا بر مشکلات فائق آییم، انتظار می رود هر کسی در چارچوب وظیفی که در ستاد بر عهده او گذاشته شده عمل کند و فراتر نرود.

در همین رابطه بخوانید:

نه رئیس جمهور و نه دخترش اجازه دخالت در امور انیستیتو پاستور را ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW