شبکه جهانی فاطمه الزهراء

دروغ اول آوریل ترامپ‌: ایران در حال برنامه‌ریزی برای حمله به آمریکاست!

رئیس جمهوری آمریکا که در باتلاق شیوع سریع ویروس کرونا در کشورش گرفتار شده است، در توییتر، جنگ لفظی و تهدید علیه ایران را از سر گرفت.

این توئیت ترامپ پس از آن صورت می‌گیرد که تحرکات آمریکایی‌ها در عراق افزایش یافته و نیویورک تایمز از طرح حمله آمریکایی‌ها به پایگاه‌های بسیج مردمی در عراق پرده برداشت.

به گفته این روزنامه پمپئو از حامیان انجام این حمله بوده است اما ترامپ خواستار ارزیابی بیشتر در این باره شده اما آن را رد نکرده است.

مایک پمپئو که این روزها به خاطر تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران به وزیر نفرت مشهور شده است هم روز گذشته در یک نشست خبری گفت به هر تهدیدی علیه منافع یا نیروهای آمریکایی از سوی گروه‌های مورد حمایت ایران پاسخ می‌دهند.

با این حال مقامات جمهوری اسلامی ایران هم ضمن رصد رفتار. آمریکایی‌ها در منطقه نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه منافع ایران هشدار داده‌اند.

پس از اقدام تروریستی آمریکا در ترور سرپار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران، جمهوری اسلامی، پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق را مورد هدف قرار داد.

به‌نظر می‌رسد آمریکا می‌خواهد جنگی نیابتی با ایران را در عراق کلید بزند.

پنتاگون دقایقی قبل اعلام کرد که اقدامات برای ایجاد دفاع موشکی در عراق در حال انجام است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که اقدامات این کشور برای ایجاد سامانه دفاع موشکی در عراق در حال انجام است.

وی اضافه کرد: «دولت عراق نیاز مشترک به پدافند موشکی برای حمایت از نیروهای عراقی را درک می‌کند.»

جنگ‌طلبی ترامپ علیه ایران درحالیست که روزنامه نیویورک تایمز تحلیلى درباره تاثیر تحریم‎ها بر مبارزه ایران با كرونا منتشر کرده و نوشته موجی بی‎سابقه در میان شخصیت‎ها و رسانه‎هاى جهان علیه این تحریم‎ها به راه افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW