دستگیری وبلاگ نویس و فعال سرشناس عربستانی در پی انتقاد از عادی سازی روابط با اسرائیل

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) به نقل از پایگاه خبری مرآه الجزیره، دستگیری این فعال و وبلاگ نویس عربستانی در پی انتشار توییت هایی در انتقاد از روند عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل صورت گرفت؛ جایی که وی از نقش آمریکا در این روند و تلاش این کشور برای نابودی قضیه فلسطین و مقدسات آن با کمک سران عرب انتقاد کرده بود.

براساس این گزارش، العلی در یکی از توییت هایش با انتشار تصویری از دونالد ترامپ و با اشاره به حمایت وی از رژیم صهیونیستی، طرح آن در منطقه و همچنین حمایتش از تروریسم و گروههای تروریستی نظیر داعش، القاعده و النصره که حاوی انتقاد غیرمستقیم از رژیم سعودی نیز بود، نوشت: «بدهکارید! آیا او به ما دروغ گفت؟ آیا با ما تعارف کرد؟ آیا اعلام نکرد که با ما دشمن است؟ آیا نگفت که سفارت کشورش را به قدس منتقل می کند و چنین کرد؟ آیا نگفت که کرانه باختری و جولان از آنِ اسرائیل است و اهدای آن به اسرائیل را امضا نکرد؟ آیا او کسی بود که اقدام به تاسیس گروههایی تروریستی نظیر القاعده، داعش، النصره و بوکوحرام کرد؟ باور کنید این هدیه ای برای ماست».

این آخرین توییتی بود  که داود العلی پیش از بازداشت خود منتشر کرده بود و به نظر می رسد رژیم سعودی را آزار داده است که به خود حق می دهد تا شهروندانش را در حمایت از رژیم اشغالگر قدس بازداشت کند.

العلی پیشتر نیز در توییت دیگری نوشته بود که ترامپ توانست ظرف چهار سال نقاب از چهره شخصیت های جعلی سیاسی، دینی، فرهنگی و رسانه ای در جهان اسلامی و عربی ما بردارد در حالی که ملت ها از کشف آن در طول یک قرن ناتوان بودند».

او همچنین در توییت های خود اعلام کرده بود که با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است و اقدام به انتشار یک نظرسنجی درباره عادی سازی روابط با اسرائیل در این خصوص نیز کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *