شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

رایزنی های خلیل‌زاد؛ دیدار مجدد با عبدالله و کرزی پیرامون صلح و انتخابات

طبق اعلام سپیدار، در این دیدار که رییس اجرایی را اعضای رهبری «ثبات و هم‌گرایی» همراهی می‌کرد، از تلاش‌های زلمی خلیل‌زاد که منجر به امضای توافق‌نامه صلح میان ایالات متحده و طالبان شد، سپاس‌گزاری و قدردانی شده است.

در خبرنامه کاخ سپیدار آمده است که در این دیدار روی راه‌های تطبیق توافق‌نامه، مذاکرات بین‌الافغانی، اعتمادسازی میان طرف‌ها و دست‌یافتن به صلح دایمی، بحث شده است.

این نهاد گفته است که دو جانب هم‌چنان در مورد «بحران ناشی از اعلان غیرقانونی و تقلبی نتایج انتخابات ریاست جمهوری» گفت‌وگو کرده است.

خلیل‌زاد با حامد کرزی نیز دیدار کرده است. دفتر رییس جمهور پیشین در خبرنامه‌ای نوشته است که او در دیدار با خلیل‌زاد «بر تأمین صلح سرتاسری و پایدار در کشور همراه با ایجاد حکومت واحد، متحد و قوی» تأکید کرده است.

کرزی در دیدار با خلیل‌زاد: تأکید ما بر تأمین صلح همراه با ایجاد حکومت واحد و قوی است

طبق اعلام دفتر حامد کرزی، در دیداری که با زلمی خلیل‌زاد انجام شده است، راس ویلسن کاردار سفارت امریکا در کابل نیز حضور داشته است.

دفتر حامد کرزی  گفته است که در این دیدار از امضای موافقت‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان استقبال شده و در مورد اقدامات بعدی در این عرصه بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

حامد کرزی هم‌چنان از نتایج «سلسله مشورت‌ها برای ترتیب فهرست هیأت مذاکره‌کننده برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی و دریافت راه حل برای بحران موجود کشور» ابراز امیدواری کرده است.

این در حالی است که براساس موافقت‌نامه‌ی امریکا با طالبان باید تا شش روز دیگر مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود.

تاکنون حکومت هیأت مذاکره‌کننده را مشخص نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *