شبکه جهانی فاطمه الزهراء

شایعه پرداخت یارانه میلیونی به روحانیون!

از شایعه تا واقعیت: به تازگی و در روزهایی که کشور مشغول کرونا است، رسانه‌های منافقین و ضدانقلاب دور جدیدی از شایعات علیه روحانیت را کلید زدند. در این روش ضدانقلاب با سوءاستفاده از لوگوی رسمی خبرگزاری‌ها در عکس نوشته‌(فوتونیوز)ها جمله‌ای دروغین و البته عجیب را از شخصیت‌های دینی منتشر می‌کند تا به شایعات خود اعتبار ببخشد.

در جدیدترین نمونه این رسانه‌ها نقل قولی جعلی از آیت‌الله اعرافی(مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور) مبنی بر یارانه ۵ میلیونی ویژه روحانیون و طلاب شهر قم را مطرح کردند.

این شایعه درحالی منتشر می‌شود که این مطلب در هیچ درگاهی(خروجی) از خبرگزاری حوزه منتشر نشده است. به نظر می‌رسد این شایعات منتشر می‌شود تا از محبوبیت طلاب و روحانیونی که این روزها حضور فعالی در بیمارستان‌ها داشته و به عنوان همراه بیمار به بیماران کرونایی کمک می‌کنند، بکاهند.

پیش از این  تصویری از آیت‌الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با لوگوی خبرگزاری تسنیم مبنی بر این که: «مردم می‌خواهند برای ماندگاری اسلام و تشیع اگر تختی در بیمارستان خالی بود یک روحانی بر آن تخت بستری گردد تا یک فرد عادی» منتشر شده بود. که هم خبرگزاری تسنیم و هم آیت‌ا‌لله شبستری این اظهارنظر را تکذیب کرده بودند.

مشابه چنین شایعه‌ای حتی با استفاده از لوگوی بی‌بی‌سی فارسی هم منتشر شده بود. جایی که منافقین و ضدانقلاب مطلبی جعلی از آیت الله نوری همدانی درباره کمک مردم برای سلامتی روحانیون را بازنشر کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW