غذای حلال در مدارس با سکولاریسم منافات ندارد

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) به نقل از القدس العربی؛ دادگاه عالی اداری فرانسه همچنین اعلام کرد: شهرداری شهر “شلون سورسون” در شرق فرانسه به ابطال قانون سال ۲۰۱۵ میلادی که قانون تهیه غذای جایگزین خالی از گوشت خوک برای دانش آموزان مسلمان و یهودی را لغو کرده بود، اعتراض کرده بود.

دادگاه عالی اداری فرانسه تاکید کرد: ارائه وعده غذایی جایگزین خالی از گوشت خوک و مشتقات آن در مدارس با اصل سکولاریسم مغایرت ندارد.

شهرداری شهر شلون سورسون با همه پرسی سال ۲۰۱۵ میلادی قانون ارائه وعده های غذایی جایگزین برای دانش آموزان مسلمان و یهودی در روزهایی را که غذای گوشت خوک تهیه می شود، لغو کرد.

قابل ذکر است، این قانون در مدارس این شهر از دهه هشتاد اجرا می شد اما والدین دانش آموزان مسلمان و یهودی به لغو این قانون اعتراض کردند و شکایت قضایی را برای لغو این قانون ارائه کردند.

در ۲۰۱۷ میلادی، دادگاه دیژون تصمیم این شهرداری فرانسه را لغو کرد و لغو این قانون را مغایر با توافقنامه های بین المللی حقوق کودکان و قانون این کشور دانست.

راستگرایان افراطی در فرانسه از سال‌ها پیش تلاش کردند که عرضه غذاهای حلال در مدارس را ممنوع کنند به طوری که “مارین لوپن” رهبر حزب راستگرای افراطی فرانسه عرضه غذای حلال را مغایر با ارزش های یک دولت لائیک می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *