مجلس پیشنهاد قرنطینه مناطق پرخطر را داده است / رییس‌جمهور برای توقف کرونا تصمیم قاطع بگیرد

با ادامه اپیدمی ویروس کرونا در کشور و درگیر شدن قشرهای مختلف مردم با این ویروس کشنده ، اقدامات و تمهیداتی از سوی دولت برای کنترل این بیماری انجام گرفت اقداماتی که شاید در بسیاری از موارد کارساز بود ، ولی از دیدگاه کارشناسان تعلل در اجرای برخی اقدامات دیگر از جمله قرنطینه کردن مراکز و شهرهای پرخطر می تواند شیوع این ویروس را دوچندان کند . هرچند که رعایت مسائل بهداشت فردی و ماندن افراد در خانه میتواند کمک بسیاری به حل این مشکل  کند ، ولی شرایط معیشتی اقشاری از جامعه این امکان را برای همه افراد فراهم نمی‌کند .

 برای بررسی این موضوع به سراغ بهروز بنیادی نماینده کاشمر در مجلس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم رفتیم .

بنیادی در گفت‌وگو یی با بیان اینکه اگر تصمیم داریم چرخه انتقال این ویروس را هرچه سریعتر قطع کنیم، باید تعطیلی ادارات و کارخانجات و فضای تجمعات را انجام دهیم ، تصریح کرد: پیشنهاد تعطیلی از سوی کمیسیون بهداشت و درمان به وزارت بهداشت اعلام شده است و آنها نیز به ستاد  ملی  مقابله با کرونا منتقل کرده اند. اما در این مورد ستاد ملی است که تصمیم گیر نهایی است و آقای رییس جمهور باید در این زمینه تصمیم قاطع بگیرد.

وی ادامه داد: تعطیلی خیلی از کارخانجات ، ادارات و کسب و کارها، بار مالی را به دنبال خواهد داشت که بایستی مجموعه نظام تهمیداتی را برای حمایت از کارگران روز مزد و کسب و کارهای خرد فراهم کند ، چرا  که معیشت عده‌ای وابسته درآمدهای روزانه آنها است.

نماینده کاشمر درمجلس خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به نوعی کشور را در یک تعطیلی اضراری مثلا یک ماهه قرار دهیم، حتما باید جبران تبعات اقتصادی آن را برای خانواده ها انجام دهیم. بنابراین این مسئله قرنطینه از نظر علمی و تخصصی حرف درستی است. اما باید مجموعه حاکمیت این مسایل را رصد کند و بر اساس منابع مالی تصمیم بگیرد  تا هرچه سریعتر زنجیره انتقال ویروس را متوقف کنیم.

عضو کمسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه پیشنهاد قرنطینه از طرف مجلس مطرح شده است، گفت: علاوه بر کمیسیون بهداشت و درمان امروز هم در جلسه فوق العاده‌ای که  به ریاست آقای لاریجانی و با حضور وزیر بهداشت تشکیل شده بود، همه نمایندگان بر همین موضوع تاکید داشتند که بایستی  حمایت لازم انجام شود تا این اعمال تعطیلی امکان‌پذیر باشد.

بنیادی در خصوص نقش مثبت شبکه های اجتماعی در اطلاع رسانی کرونا در کورنا نیز گفت: حضور شبکه های اجتماعی در این سالها خیلی از مشکلات کشور را کاهش داده است .خصوصا در بحث آموزش هم شبکه‌های اجتماعی باید همکاری داشته باشند.  ضمن اینکه فضای شاد را برای خانواده ها فراهم کنند، باید در کنار آن اموزشهای بهداشتی را هر ساعت تکرار کنند تا شاهد رخت بربستن این بیماری از کشور باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *