شبکه جهانی فاطمه الزهراء

مرجعیت کبیر حضرت آیت الله العظمی مدرسی: میراث نهضت عاشورا اجرای صحیح اسلام است.

مرجعیت کبیر حضرت آیت الله العظمی مدرسی با بیان اینکه دین حق الهی شامل روح و چارچوب است عنوان کردند: «به عنوان مثال تنها نماز خواندن کافی نیست، بلکه نمازی مطلوب است که از فحشا و منکر بازدارنده باشد و بخشندگی، ایثار، صبر و صداقت را در انسان بپروراند».

ایشان هدف نهضت امام حسین علیه السلام را رسوا کردن مدعیان دروغی دین دانسته و افزودند: «حاکمان اموی اسلام را به شعارهای توخالی و قوانینی که فقط به منافع خودشان باشد، تقلیل داده بودند. اسلامی که امروز به ما رسیده، اگر نهضت عاشورا و نیز قیام ائمه علیهم السلام نبود، همان اسلام اموی بود».

معظم‌له در مسئله عراق اظهار کردند: «اگر بخواهیم از راه امام حسین علیه السلام در عراق پیروی کنیم، باید به دنبال افرادی تأثیرگذار باشیم نه تأثیرپذیر. افرادی که منافع عراق را به منافع شخصی ترجیح دهند و به دنبال خدمت واقعی باشند. خودکفایی در کشاورزی و صنعت، اجرای عدالت و خدمت به محرومان پیاده سازی صحیح دین است».

آیت الله العظمی مدرسی از ملت عراق خواستند در راستای منافع عمومی کار و تلاش کنند و فرمودند: «مردم از مسؤولین انتظار دارند ویرانی‌های کشور را بازسازی کنند و مسؤولیت خود را در مقابله با چالش‌های مختلف به بهترین نحو انجام دهند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW