شبکه جهانی فاطمه الزهراء(س)

مرجعیت کبیر شیعه حضرت آیت الله العظمی مدرسی: رهبران سیاسی عراق باید قدردان این ملت شجاع باشند و مسئولیت سنگین خود در قبال مردم عراق را نادیده نگیرند.

مرجعیت کبیر شیعه حضرت آیت الله العظمی مدرسی از مؤمنین و محبین اهل بیت علیهم السلام در سر تا سر جهان برای بزرگداشت عاشورای حسینی در شرایط کرونا، قدردانی کردند و عنوان کردند: «مؤمنین با شجاعتی که از حماسه عاشورا الهام گرفتند، در شرایط سخت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شعائر حسینی را گرامی داشتند. به خصوص مردم عراق که با وجود محدودیت‌ها همانند سال‌های پیش مراسم عاشورا را پر شور برگزار کردند».

ایشان در ادامه افزودند: «رهبران سیاسی عراق باید قدردان این ملت شجاع باشند و مسئولیت سنگین خود در قبال مردم عراق را نادیده نگیرند».

همچنین ایشان ضمن تأکید بر ایجاد نظام سیاسی باثبات و آزاد و بر اساس عدالت عنوان کردند: «دست‌های بیگانگان را که همواره در پی ایجاد تفرقه در عراق است باید کوتاه کرد. اختلافات سیاسی را کنار گذاشته و برای خدمت به عراق آماده باشیم».

معظم‌له در همین راستا چند نکته را متذکر شدند:
اول: «ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مناسب برای یک نظام سیاسی آزاد».
دوم: «برنامه‌ریزی در جهت پرورش و آموزش از خردسالی تا تحصیلات عالی و توجه به این مهم که وظیفه تعلیم و تربیت تنها بر عهده دولت نیست بلکه خانواده‌ها، علما و سازمان‌های تربیتی نیز لازم است تلاش کنند».
سوم: «رشد اقتصادی با برنامه اقتصادی مستحکم و بر اساس پیشرفت صنعت، کشاورزی، تجارت، گردشگری و عدم اتکا به صادرات نفتی».

آیت الله العظمی مدرسی در خاتمه بیاناتشان بر ضرورت ایجاد روابط حسنه بین عراق و کشورهای همجوار تأکید کردند و رابطه عراق با کشورهای عربی و اسلامی را مقدم بر رابطه با کشورهای دیگر برشمردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *