شبکه جهانی فاطمه الزهراء

نخستین حمله هوایی آمریکا به طالبان در هلمند بعد از امضای موافقتنامه صلح

سنی لگت سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان گفته است که گروه طالبان در این منطقه بر پسته‌های نیروهای امنیتی افغانستان حمله کرده بودند.

او می‌گوید که این حملۀ هوایی، حملۀ دفاعی بوده‌است و نُخستین حمله بر طالبان در یازده روز گذشته – آغاز دورۀ کاهش خشونت‌ها و امضای توافق صلح – بوده‌است.

وی همچنان بیان داشت که رهبری طالبان به جامعۀ جهانی وعده سپرده بودند که خشونت را کاهش می‌دهند و حمله‌های شان را افزایش نمی‌دهند.

او گفت: “ما از طالبان می‎خواهیم که حمله‌های «بی‌ نیاز» شان را متوقف کنند و به تعهدات شان پایبند بمانند. همان‌طوری‌که ما نشان داده‌ایم، در موقع ضرورت ما از شرکای خود دفاع خواهیم کرد.”

او افزوده‌است که ایالات متحده به صلح متعهد است، اما این مسؤولیت را نیز دارد که از نیروهای امنیتی افغانستان که شرکای امریکا است، دفاع کند و به گفته او افغان‌ها و ایالات متحده امریکا توافق‌نامه‌های ما را رعایت کرده‌اند، اما طالبان، به نظر می‌رسد که طالبان قصد این تعهدات را با نادیده گرفتن خواست مردم برای صلح زیرپا کنند.

این در حالی است که روز شنبه هفته جاری توافقنامه صلح بین امریکا و رهبران گروه طالبان در دوحه قطر به امضا رسید.

در تازه ترین مورد، شب گذشته افراد وابسته به گروه طالبان بالای پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولایت کندز حمله نمودند که در نتیجه آن دست کم ۲۰ تن از سربازان ارتش کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س)

FREE
VIEW