نصب ۳۴ سایه بان متحرک در صحن بین الحرمین

به گزارش شبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) ؛ “سید نافع موسوی” رئیس بخش بین الحرمین با اعلام این خبر گفت: این سقف های متحرک که توسط آستان مقدس عباسی تدارک دیده شده از محیط بیرونی صحن حضرت عباس علیه السلام آغاز می شود و تا ورودی حرم امام حسین علیه السلام ادامه دارد.

موسوی در ادامه افزود: نصب این سایه بان ها در بین الحرمین در نتیجه شرایط آب و هوایی کنونی و حفاظت از زایران انجام گرفته است.

کارکنان آستان مقدس عباسی این سایه بان ها را که شامل یک قطعه فلزی ثابت و متحرک و پوشش مخصوص است، در دو طرف صحن بین الحرمین براساس برنامه تدوین شده نصب کردند.

رئیس بخش بین الحرمین گفت: این سایه بان ها به سهولت از مکانی به مکان دیگر منتقل می شوند و در کل دید زائران بر روی گنبدها را تحت تعصیر قرار نمی دهند.

قابل ذکر است، یک گروه از شرکت های متعلق به آستان مقدس عباسی کار ساخت این چترها را برعهده داشته است.

این سایه بان ها یک پوشش پارچه از تفلون مقاوم  در برابر آتش و عوامل آب و هوایی و اشعه ماورای بنفش دارند. اندازه هر سایه بان ۶ متر در ۶ متر و ارتفاع آن ۳.۵ متر است.

گفتتی است، آستان مقدس عباسی پیش از این نزدیک به ۲۰۰ سایه بان متحرک متناسب با استانداردهای جهانی به منظور حفاظت از زائران از گرمای تابستان و سرمای زمستان در مکان های مختلف این دو آستان مقدس فراهم کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *