هیچ مانعی در برابر تشکیل ائتلاف خارج از بیت شیعی وجود ندارد

به گزارش َشبکه جهانی فاطمه الزهرا(س) به نقل از خبرگزاری عراق، العبیدی در گفتگو با همین خبرگزاری با اشاره به اینکه سخن گفتن از ائتلاف ها خیلی زود است، در عین حال گفت که درها به روی نیروهای ملی باز است و تشکیل هرگونه ائتلافی خارج از بیت شیعی هیچ مانعی ندارد.

وی با اشاره به اینکه ترمیم خانه شیعه به معنای ائتلاف طایفه ای نیست، بیان کرد: صحبت در مورد تصدی پست نخست وزیری براساس نتایج انتخابات است.

از سوی دیگر «حیدرالجابری» مسئول اطلاع رسانی دفتر مقتدی صدر هم با تمجید از تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز ونیروهای امنیتی که روند برگزاری تظاهرات را مسالمت آمیز نگه داشتند، بیان کرد: مقتدی صدر خواستار تکمیل روند تحقیقات درباره حمله به تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی شده است.

وی افزود: آقای صدر همچنین از دولت خواسته است طرحی را برای بازسازی شهرهای جنوبی تدوین کند واز طریق فعالسازی صنعت ملی و جذب متخصصان، در راستای ایجاد اقتصادی قوی و پویا تلاش کند.

الجابری با بیان اینکه مقتدی صدر خواسته است انتحابات آتی از چهره های قدیمی خالی باشد، تصریح کرد: منشوری که مقتدی صدر به آن دعوت کرده، شامل مفسدان نیست و وی بر تحویل آنها به عدالت تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *