وبگاه اسرائیلی: پیام پهپاد ایرانی مشخص است؛ ما به شما می‌رسیم

روز شنبه با حضور وزیر دفاع، سه نوع پهپاد شناسایی و رزمی به نیروی هوایی و پدافند ارتش تحویل شد که در این میان یک پهپاد با برد ۱۰۰۰ کیلومتر به نیروی پدافند هوایی ارتش تحویل شده است.
امیر سرتیپ حاتمی در ‌مراسم رونمایی از این هواپیماهای بدون سرنشین که همزمان با روز ارتش برگزار می‌شد، در تشریح مشخصات فنی هواپیماهای جت بدون سرنشین چند منظوره، گفت: این پهپادها با وزنی بالغ بر ۴۷۰ کیلوگرم و ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت پروازی قابلیت اوج گیری و انجام عملیات در ارتفاع ۴۰ هزار پا را دارا هستند.
بعد از این رونمایی بود که برخی وبگاه‌های خارجی شروع به گزارش دستاورد جدید ایران کردند. در این میان، برخی رسانه‌های صهیونیستی نیز ضمن احساس خطر در مورد توانایی پهپادی ایران، دستاورد هوایی جدید ایران را بسیار مهم دانستند.

اورشلیم پست: هواپیماهای بدون سرنشین ایران قادرند به اسرائیل برسند

وبگاه خبری صهیونیستی اورشلیم پست در گزارش اخیرش از هواپیماهای بدون سرنشین ایران نوشت. این وبگاه اسرائیلی با این عنوان که هواپیماهای بدون سرنشین ایران قادرند به اسرائیل برسند، نسبت به توانایی ایران در این زمینه احساس خطر کرد.
هواپیماهای بدون سرنشین ایران توانایی پرواز در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را دارند و این بدین معنی است که بدون احتیاج به سوخت گیری مجدد می‌توانند به خاک رژیم صهیونیستی برسند. اورشلیم پست در ادامه گزارشش به بررسی تاریخ ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در ایران می‌پردازد و تاکید دارد که ایران از دهه ۸۰ میلادی وارد این صنعت شده است. این وبگاه اعتراف می‌کند که ایران یکی از نوآوران در زمینه ساخت پهپاد است و بدون شک، دستاوردهای بسیاری در این زمینه داشته است؛ به نحوی که کاملا توانسته بر آسمان منطقه تسلط پیدا کند. نویسنده گزارش تاکید دارد که ایران از همین هواپیماها در جنگ با داعش استفاده کرد و این فناوری به شدت به او در این زمینه کمک کرد.

پیام پهپادهای جدید؛ ما می‌توانیم به شما برسیم

این وبگاه صهیونیستی تاکید دارد که هواپیمای بدون سرنشین جدید ایران از دستاوردهای بسیاری برخوردار است که جایگاه آن را ویژه می‌کند. اورشلیم پست در ادامه از ویژگی‌های پهپادهای جدید ایران می‌نویسد. طبق گفته این وب سایت اسرائیلی، هواپیمای بدون سرنشین جدید ایران یکی از این بهترین پهپادها است. سرعت این هواپیما، ۹۰۰ کیلومتر در ساعت است و قادر است در ارتفاع ۱۲هزار متری پرواز کند. به همین دلیل می‌توان آن را قابل مقایسه با بهترین هواپیماهای جهان و از جمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی مقایسه کنیم.
اورشلیم پست تاکید دارد که قدرت و سرعت هواپیماهای بی‌سرنشین ایران با این توانایی، یک پیام برای آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانشان دارد: “ما می‌توانیم به شما برسیم”.
وبگاه صهیونیستی تاکید دارد که توانایی هواپیماهای بدون سرنشین جدید ایرانی این کشور را قادر ساخته که این هواپیماها مانند موشک کروز عمل کرده و حتی به صورت هماهنگ و راداری شلیک کنند.

دو پهپاد مهم ایران

اورشلیم پست سپس برخی نمونه‌های مهم هواپیماهای بدون سرنشین ایران را توصیف می‌کند. ابابیل ۳ یکی از این هواپیماها است. این هواپیما جدیدترین نوع پهپاد ایرانی محسوب می‌شود که در اواخر آبان ۱۳۹۳ از آن رونمایی شد. ابابیل ۳ دارای قابلیت شناسایی در تمامی حوزه‌های نظامی، تجاری و تحقیقاتی است. این پهپاد قابلیت پرواز تا ارتفاع ۱۵ هزار پا را داشته و نیز می‌تواند در ۸ ساعت به لحاظ مداومت پرواز در پروژه‌های تحقیقات نظامی و تجاری عمل کند.
یکی دیگر از هواپیماهای بی سرنشین مهم ایران کرار است. کرار نخستین پهپاد دارای موتور توربوجت ساخت ایران است که قادر به حمل مواد منفجره‌است و می‌تواند آن را به سوی اهداف پیش‌بینی شده پرتاب کند. این هواپیما قادر به پرواز در مسافتهای دوردست با سرعت ۹۰۰ کیلومتر در ساعت است. کرار ۴ متر طول دارد و قابلیت حمل ۴ موشک ایرانی کروز را دارا است. برد این هواپیمای بدون سرنشین، که نشان توانمندی و اقتدار صنایع نظامی ایران است، هزارکیلومتر بوده و می‌تواند دو بمب ۲۵۰ کیلوگرمی، یا یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی را حمل کند.

تغییر شرایط به نفع ایران

وبگاه اورشلیم پست تاکید دارد که ایران از طریق همین هواپیماهای بی سرنشین تا کنون بارها توانسته به کمک متحدان خود در سوریه و یمن بیاید و به اصطلاح ورق را به نفع جبهه مقاومت برگرداند و به همین دلیل، دستاورد جدید ایران می‌تواند شرایط هوایی منطقه را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *