کرونا به روایت آمارهای جهانی

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ووهان چین تا کنون، کشورهای زیادی درگیر این بیماری شده اند. کشور خود ما ایران نیز یکی از این کشورهاست.

شیوع کووید ۱۹ در ایران به حدی بود که دیگر هیچ کس به آمارهای جهانی کرونا توجه نکرد. با این حال، آنچه مشخص است این است که تعداد تلفات این بیماری در کشورهای مختلف به خصوص اروپا در حال افزایش است.

پایگاه اینترنتی worldometers  در گزارشهای روزانه خود آمار تلفات این ویروس در مناطق مختلف را اطلاع رسانی می‌کند. با بررسی گزارشهای این وبگاه، اطلاعات جالبی به دست می‌آید که بد نیست به آنها اشاراتی داشته باشیم.

اگر کشور چین را فاکتور بگیریم، اطلاعات زیر در مورد شیوع کرونا در کشورهای جهان قابل برداشت است:

بیشترین مبتلا

طبق تحقیقات، ایتالیا با ۳۱,۵۰۶ مبتلا در صدر است. پس از ایتالیا، ایران با ۱۶,۱۶۹، اسپانیا با ۱۱,۴۰۹، آلمان با ۸,۶۳۹، کره جنوبی با ۸,۳۲۰، فرانسه با ۷,۷۳۰ و ایالات متحده با ۵,۷۲۳ مبتلا قرار دارند. مشخص است که به جز ایران، شیوع کرونا اکنون در منطقه اروپا آغاز شده است. این در حالی است که تا یک ماه قبل، شاهد شیوع این ویروس در شرق آسیا بودیم.

بیشترین مبتلا در یک روز

ایتالیا در این زمینه نیز در صدر قرار دارد. این کشور اروپایی با ۳,۵۲۶ نمونه جدید در این زمینه رکورد دار است. پس از ایتالیا، اسپانیا با ۱,۴۶۷ مورد جدید، آلمان با۱,۳۶۷،  ایران با ۱,۱۷۸، فرانسه با ۱,۰۹۷ و ایالات متحده با ۱,۰۶۰ مبتلای جدید قرار دارند.

تعداد کشته ها در یک روز

ایتالیا با ۳۴۵ مورد فوت شده بیشترین قربانی جدید این بیماری را ثبت کرده است. پس از آن، اسپانیا با ۱۶۸ مورد قراردارد. کشورمان ایران در رتبه سوم است. تعداد قربانیان کرونایی ایران در روز قبل ۱۳۵ بوده است.

تعداد کل کشته ها

ایتالیا با ۲,۵۰۳ بیشترین تلفات را تا کنون داشته است. ایران با ۹۸۸، اسپانیا با ۵۱۰، فرانسه با ۱۷۵، ایالات متحده با ۹۷ و کره جنوبی با ۸۱ مورد فوت شده در رتبه های بعدی قرار دارند.

تعداد بهبود یافتگان

کشورمان ایران با ۵,۳۸۹ مورد از افرادی که از بیمارستان ترخیص شده اند در این زمینه پیشتاز است. ایتالیا با ۲,۹۴۱، کره جنوبی با  1,401، اسپانیا با ۱,۰۲۸ و فرانسه با ۶۰۲ مورد بهبود یافته در رتبه های بعدی قرار دارند.

چند نمودار مهم

نمودارهای زیر سیر شیوع بیماری کرونا و تعداد کشته شدگان را نشان می‌دهند. نمودار آبی، سیر رشد این بیماری از ابتدا تا امروز را نشان داده و نمودار نارنجی نیز حکایت گر افزایش تعداد کشته شده های این ویروس از ابتدا تا کنون است.

سن افراد فوت شده

جدول زیر میانگین سنی افراد فوت شده بر اثر ویروس کرونا را نشان می‌دهد:

سندرصد کلی فوت شده
۸۰+۱۴.۸%
۷۰-۷۹۸.۰%
۶۰-۶۹۳.۶%
۵۰-۵۹۱.۳%
۴۰-۴۹۰.۴%
۳۰-۳۹۰.۲%
۲۰-۲۹۰.۲%
۱۰-۱۹۰.۲%
۰-۹به ندرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *